TEKEV-ATO İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) Genel Merkez Yönetim Kurulundan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanına ziyaret.

TEKEV Genel Merkez Yönetim Kurulu, ATO Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret ederek, başkanlığa seçilmesi nedeniyle kutladı.

Teknik Eğitim Vakfı Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ı makamında ziyaret etti. Yeni görevinin hayırlı-uğurlu olması temennisinde bulundu. Ziyarette TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen’e, TEKEV Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri; Bşk. V.Zeynel Abidin Karagöz, Genel Sekreter Dr. Mustafa Aksoy, Nihat Özoğlu ile Engin Yağcı ve Raşit Hiçyılmaz da eşlik etti. Ziyaret esnasında ATO’dan Abidin Memili’de hazır bulundu.

Ziyaret esnasında, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, kendisinin de bir Meslek Lisesi mezunu olduğunu belirterek,”ülke kalkınmasında mesleki ve teknik eğitimi çok önemsediklerini, Teknolojide yaşanan gelişmelerin iş yapma ve üretim biçimlerini değiştirdiğini, rekabet edebilmek açısından üyelerinin de yeni becerilerle donatılması gerekliliğinin üzerinde hassasiyetle durduklarını ve bu konudaki çabalarını artırdıklarını belirterek, yaşadığımız çağın kazananları yeniden öğrenmeyi alışkanlık haline getirenler ve buna süreklilik kazandıranlar olacaktır.”dedi.

Teknik Eğitim Vakfı Genel Başkanı, Erdoğan Özen’de, Ülkemizin neresinde mesleki-teknik eğitimi kurumu varsa vakfımız orada da vardır sözü ile başladığı konuşmasını,” Günümüzde ülkelerin kalkınmasında öne çıkan üretim etkenleri; bilim, teknoloji ve yetişmiş insan gücüdür. Bu noktadan hareketle ülkemiz insanına yatırım yapmak, onları günün teknolojisi ile donatmak, sektörlerinde aranan insan yaparak, istihdam edilmelerini sağlamak en önemli önceliğimizdir. Aslında her meslek lisesi mezunu kendi işini kurmak isteyen bir girişimcidir. Meslek lisesi mezunlarının sayısı artıkça, ülkemizde işyeri açanların sayısı da artacaktır. Biz biliyoruz ki, Eğitim yenidünyanın sihirli gücüdür. Vakfımızın önemli amaçlarından biri de mesleki-teknik eğitim kurumları / üniversiteler ile iş dünyası arasındaki işbirliğini pratiğe dönüştürmektir. Bu konuda vakfımızın üyesi akademisyen ve uzman teknik öğretmen kadromuzla, Ankara Ticaret Odamız ile sürdürülebilir her türlü işbirliğine açığız.”dedi.

Ziyaret esnasında, Mesleki Eğitim, Mesleki Yeterlilik ve istihdam konularında bilgi paylaşımında bulunularak, ortaklaşa geliştirilebilecek çalışmalar hususunda görüş alışverişi bulunuldu. Karşılıklı iyi niyete dayalı olarak, yapılacak görüşmeler neticesinde belirlenecek ortak projeler ile çalışmalara süreklilik kazandırılması konusunda fikir birliğine varıldı.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>