MESLEK LİSELİYE AVRUPADA EĞİTİM

Web sitemize siber saldırı ile silinen haberler tekrar yükleniyor.

Mesleki ve teknik liselilere yurtdışında eğitim

Teknik Eğitim Vakfı tarafından, Mesleki/Teknik Liselerde okuyan öğrencileri  işgücü piyasasına hazırlamak için yeni projeler yürütülüyor. Bu doğrultuda  gerçekleştirilen proje kapsamında mesleki ve teknik lise öğrencileri Hollanda ve Almanya’da planlanan eğitimlerini tamamladı.

Türkiye’nin önde gelen eğitim vakıflarından biri olan Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) hem sektörde, hem de eğitim alanında yaptığı çalışmalar ve hazırladığı projelerle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Bu çalışmalardan biri olan Erasmus + kapsamında gerçekleştirilen, “Öğrencilerin Bilgisayar Destekli İmalat Becerilerinin Güçlendirilerek İşgücü Piyasasına Hazırlanması” başlıklı proje ile Ankara’da Makina ve Metal Teknolojisi alanında eğitim alan 11 ve 12. sınıf mesleki ve teknik lise öğrencileri Hollanda ve Almanya’da eğitimlerini tamamladılar.

Vakfın; AB ve Proje Geliştirme Komisyonunca hazırlanıp, uygulamaya geçirilen projesi ile Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İskitler Teknik ve Mesleki Liselerinden seçilen 36 öğrenci, 6 refakatçi teknik öğretmen ile birlikte Erasmus + projesi kapsamında her iki ülkede de 21 gün eğitim alarak hareketliliklerini tamamladılar. Öğrencilerin Hollanda ve Almanya’da aldıkları eğitim ile ülkemizde sektörde oluşan istihdam fırsatlarından olabildiğince yararlanmaları bekleniyor.

TEKEV’in Erasmus + projesi ile teknik ve mesleki eğitimlerine devam eden teknik/meslek lisesi öğrencileri, proje sayesinde hem Avrupa kültürünü ve mesleklerinin inceliklerini öğrenmiş oldu, hem de öğrencilerin mesleki açıdan yeterlilikleri AB standartlarına uygun şekilde aldıkları eğitimle sektördeki işgücü talebini karşılayacak seviyeye yükseltmiş oldu. 

Diğer basın haberlerini foto albümden inceleyebilirsiniz. http://tekev.org.tr/album.php?id=37

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>