Nihayet doğru bir adım...

Nihayet isabetli bir adım atılıyor.

Bu güne kadar müracat sayısına göre, Mühendislik Tamamlama Sınavı açarak, Teknik Öğretmenlere Mühendislik yolunu açan YÖK' e sınavın uygulanmasına ve sorulan soruların zamana uygun seçilmemesi sonucunda başarı notu düşen birçok adayın itirazları nihayet bir nebze bitecek.

Yüksek Öğretim Kurulu, yürütme kurulu üyesi Sayın Prof. Dr Abdullah Çavuşoğlu, sosyal medyadan verdiği mesajla, artık MTS sınavı yerine, Ales sayısal sınavı, değerlendirme sonuçlarına göre tercih yapılabileceğini açıkladı. Bundan sonra, Teknik öğretmenler, bulundukları illerde her yıl, iki kez açılan Ales sınavına başvuruda bulunabilecekler. İlk sınav, bahar dönemi Ales-Sayısal sınavı olacağı belirtilmiştir. Uygulama da yılda iki kez sınava girerek, alacağı 50 üzeri puan ile bahar döneminde tercih yapılacağını umuyor ve tahmin ediyoruz. Zira çok vakit kaybedildi.

TEKEV olarak, bu konuda asıl atılması gereken büyük adım, bütün Teknik Öğretmenlere, sınavsız, eksik kredilerini tamamlayabilecekleri bir Devlet veya Özel üniversiteye yerleştirilmesi olacaktır.

Teşekkürler, Sayın Çavuşoğlu, inşallah diğer adımları da bekliyoruz.

 

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>