MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜNÜ GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ ZİYARET ETTİ.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL'e TEKEV Genel Merkez Yöneticileri Nezaket Ziyaretinde Bulundu. Genel Başkan Özkan AVCI, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KÖROĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat ÖZOĞLU ve Erdoğan ÖZDEMİR'in katılımı ile gerçekleşen ziyarette Genel Müdür ALTUNEL' e yeni görevinde başarı temennilerinde bulunuldu.

Genel Başkan Özkan AVCI, Hayat Boyu öğrenme ve mesleki-teknik yaygın eğitim birimlerinde ve kurumlarında bir çok problemin olduğunu, sanayici ve iş dünyasının nitelikli teknik eleman bulmakta, istihdam etmekte ciddi sorunlar yaşadıklarına dikkat çekti. 64. Hükümet Programında yer alan hususlar hakkında TEKEV'in görüşlerini aktardı. Acil olarak Çıraklık Eğitiminin ele alınarak iyileştirme çalışmalarının yapılması gerektiğini, 28 Şubat Sürecinin en keskin darbesinin Mesleki ve teknik yaygın eğitim kurumlarının yediğini, çıraklık eğitimin zorunlu eğitim kapsamına alınmasının gerektiğini vurguladı.

Genel Müdür Ali Rıza ALTUNEL, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak ziyaretten mutlu olduklarını, birikmiş bir çok problemin olduğunun farkında olduklarını, 64. Hükümet programı ile bu sorunların çözümünü sağlayacaklarını, ülke ekonomisinin iyileştirilmesinin ve istihdam oranlarının artırılmasının nitelikli iş gücü ile kaliteli meslek erbabının yetiştirilmesinden geçtiğini ifade etti.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>