TEKEV ile TEMA el ele

TEKEV, TEMA ile birlikte 
“Tekev Teknik Eğitim Vakfı Hatıra Ormanı” 
oluşturmak için kolları sıvadı.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), ağaçlandırma çalışmalarını yürüttüğü sahalara 5.000 adet ve üzeri yapılan fidan bağışları ile bağışı yapan kurum adına hatıra ormanı oluşturuyor. Bunu bilen TEKEV HATIRA ORMANI KOMİSYONU olarak, ailemize katılan her bir yeni TEKEV ÜYESİ için 1 adet fidan bağışında bulunuyoruz ve katılımcıların kendi isimlerine hazırlanmış tebrik sertifikalarını adreslerinize yolluyoruz.

2016'da ilk 12 ayda hedeflediğimiz 5000 adet YENİ ÜYE ile Ankara’da uygun görülen bir alana Hatıra Ormanı’na yapılacak olan fidan dikimleri tamamlandıktan sonra, TEMA ve Orman Genel Müdürlüğü standartlarına uygun olarak dikimi yapılacak tabela ile, TEKEV HATIRA ORMANI projesini hayata geçirmiş olacağız.
Sadece insana değil, doğaya da yapacağımız diğer tüm katkıları, Mesleki ve Teknik Eğitim Dünyasını teşvik etmek için, her yıl yeni ormanlar kurup diğer organizasyonların da bu yolda bizi örnek alacakları yepyeni bir vizyon oluşturmayı görev edindik.

TEMA Vakfı olarak ‘Türkiye Çöl Olmasın’ diyerek çıktıkları yolda 20 yılda;
Ülke çapında 500.000 gönüllüye ulaştılar.
Halkımızın ormana değer vermesine, ağaç sevgisi kazanmasına katkı sağladılar.
Destekçileriyle birlikte 10 milyon fidanı ve 700 milyon meşe tohumunu toprakla buluşturdular.
Toprağın, ormanın, suyun kısacası doğal varlıkların haklarını savundular.
HES’lere, madenlere, nükleer enerjiden, tarım alanlarının amaç dışı kullanılmasına kadar pek çok kampanyaya öncülük yaptılar..
Meralarımızı, topraklarımızı yasalarına kavuşturdular.
Yüzbinlerce kişiye erozyon ve çölleşme tehlikesini, toprağın, ormanın, biyolojik çeşitliliğin değerini anlatıp bilinçlendirdiler..
Ve 20 yıllık çalışmalar dünya çapında da dikkat çekti; geçtiğimiz aylarda Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sekreteryasının dünya çapında ilk kez verdiği ‘Land for Life’ ödülüne layık görülen, TEMA şimdi 20 yaşında ve birlikte yapacak daha çok işimiz var.
Toprağa, ormana, suya, yaşama sahip çıkan, koruyan destekçilere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirip, daha iyi bir dünya için çalışacağız.

Siz de hemen üye olup hem TEKEV'e hem de TEMA'ya destek olabilirsiniz. 

TEKEV HATIRA ORMANI KOMİSYONU

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>