GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DEKANINA NEZAKET ZİYARETİ

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyhan FIRAT'a TEKEV Yönetimi olarak, Genel Başkanımız Özkan AVCI ile Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa ÖZER, Hüseyin KÖKTAŞ, Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tayfun FINDIK' tan oluşan  TEKEV yönetici heyeti ile nezaket ziyaretinde bulundu.

Teknoloji Fakültelerinin problemleri ve merzunlarının istihdamı üzerine TEKEV tarafından belirlenen stratejik öncelikler ele alındı. Genel Başkan Özkan AVCI, Teknoloji Fakültelerinin kuruluş amacının doğuşuna uygun sürecin şekillendirilmesi gerektiği vurgulandı. Piyasanın ihtiyaç duyduğu nitelikli  Mühendis  yetiştirilmesi için eğitiim programlarının ve uygulamalarını önemsediklerini, öncelikleri arasında olduğunu ifade etti.

Dekan Prof. Dr. Seyhan FIRAT, Teknoloji Fakültelerinin misyon ve vizyonunun bütün paydaşlarca iyi kavranması, desteklenmesi gerektiğini vurguladı. MÜDAK kriterlerinin uygulanması durumunda kalitenin geliştirileceğini ifade ederek, iş piyasası ile bütünleşmiş, mühendislik eğitimini önemsediklerini belirtti.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>