KONYA’DA TEKEV’DEN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

 

YANAN YURTLARIN HESABINI VERECEKSİNİZ !

 

O ÖĞRENCİLERİN HAKKINI SAVUNMAYAN TÜM KURUM VE KURULUŞLAR HACKLENECEKTİR !

 

//God3err

 

MİLLETİN DOSTU ZALİMİN DÜŞMANIYIZ !!

SİTENİZDE SQL AÇIĞI BULUNMAKTADIR DÜZELTİNİZ !!

 

 

 

TSK Mehmetçik Vakfı

 

 

 

Teknik Eğitim Vakfı Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, “Okullarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları” konulu seminer Konya Ticaret Odası konferans salonunda düzenlendi.

Seminere, Konya’da ki Liseler ve İlk, Orta Okul ve Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi okul idarecilerinin katılımı sağlandı. Seminerin sunumunu; TEKEV Genel Başkanı Özkan AVCI, A Grubu İSG Uzmanı Atilla BARUTÇU, TEKEV Konya İl Sekreteri, Faruk ÖZTÜRKER tarafından yapıldı.

Programın açılış konuşmasını TEKEV Konya İl Başkanı, Mehmet TOSUN yaptı. Başkan Tosun, ISG uygulamaları hakkında TEKEV’in birikimli bir kadrosunun bulunduğunu, güncel mevzuatları yakından takip edildiğini vurguladı. Okullarımızdaki uygulamalara ayrıca önem verdiklerini, ücretsiz destek hizmetlerinin Konya’da hizmete sunma gayretlerinin olduğunu vurguladı.

Seminerin ilk sunumunu TEKEV Genel Başkanı, Özkan AVCI yaptı. 6331 Sayılı Yasanın getirdikleri hakkında bilgilendirme yaptı. Okullarımızda uygulamaların nasıl olması gerektiği hakkında örnek açıklamalarda bulundu.
A Grubu Uzman Atilla BARUTÇU, 6331 Sayılı yasanın uygulamaları ve sanayide, işyerlerinde mevcut durumlar hakkında bilgi verdi. Kanun ve yönetmeliklerin uygulanmasında nelere dikkat edileceği, hukuki süreçlerin nasıl gerçekleşeceğini vurguladı.

Seminerin son bölümünde soru cevaplarla devam edildi. Okullarımızın fiziki ve sosyal yeterlilikleri, ekonomik ve alt yapı hakkındaki eksikliklerin giderilmesi konusunda paylaşımlarda bulunuldu.

TEKEV tarafından Konya ilinde bir koordinasyon ofisi ile hizmetin gönüllülük esasına dayanarak bir sistem geliştirilmesi hakkında temel yaklaşımlar değerlendirildi.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>