MESLEKİ ve TEKNİK İHTİSAS EĞİTİM MERKEZİ PROJESİ SÜRÜYOR

Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK)  ve Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) işbirliğinde birlikte geliştirilen Mesleki ve Teknik İhtisas Eğitim Merkezi kısaca (METİM) Projesi ile Meslek Yüksek Okulları, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını uygulamalı ihtisaslı mesleki ve teknik eğitim verilerek sertifikalı ara teknik elemanlar yetiştirilerek bu kişilerin ilgili sektör firmalarında istihdamlarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu amaçla MESVAK ile TEKEV arasında imzalanan Mesleki Eğitimde İşbirliği protokolü ile Mesleki ve Teknik İhtisas Eğitim Merkezi kısaca (METİM) Projesihayata geçirildiğinde sektörün kurumsal ve sosyal bakımdan en gözde işyerlerinde, sürekli gelişmeyi ve kariyer gelişimini esas alan istihdam garantili Projenin ilk pilot uygulamasına Ocak 2014 tarihinde başlanması planlanmıştır.

Proje için belirlenen üç meslek alanı; 1. CNC Operatör ve Programcılığı 2. Kaynakçılık 3. CMM Koordinat Ölçme ve Kalite Kontrol elemanlığıdır.

Kurs eğitim süreleri eğitim Programlarının içeriğine bağlı olarak 2 ay ve daha fazla olabilecektir. Eğitim sürecinde istihdam olunacağı sektörde/işyerinde oryantasyon uygulamasını da alarak alanında en iyi teknik elamanyetiştirilmesi hedeflenmektedir.

BAŞVURU KRİTERLERİ; Meslek Yüksek Okulları, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin Makine/Metal Teknolojisi alanı mezunu olmak, askerliğini tamamlamış ya da bir en az yıl süre ile tecilli olmak gereklidir.

Koordinatör İletişim: Mustafa KÖROĞLU
Tel & Faks: 0 (312) 269 55 00, 418 25 27
GSM: 0 505 785 36 34

Metim Eğitim Talep Formu

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>