TEKEV ESKİŞEHİR, TÜRK DÜNYASI İLE MESLEKİ BİRLİKELİKLERİ GELİŞTİRİYOR

Eskişehir TEKEV İl Başkanlığı tarafından, Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında geliştirilen, Türk Dünyası Mesleki ve Teknik Uygulama Okulu Projesi bütün hazırlıkları tamamlandı. Eskişehir’de ki Teknik Öğretmenler tarafından; fiziki, teknik ve sosyal yönleri geliştirilen proje Türk Dünyası ülkelerinin mesleki ve teknik eğitim süreçlerinin geliştirilmesini ve birlikteliğini öngörüyor.

Çağın güncel teknolojinin takip edilerek, ülkelerin üretim ve istihdam politikalarının geliştirilmesine yönelik adımların atılması çerçevesinde bir çok faaliyetlerin yer aldığı projede, merkezi Eskişehir’de olan bir örnek okul yapımı yer almaktadır.

Projenin muhataplarına ve kamuoyu nezdinde yer almış bir çok yetkiliye sunularak, projeye katkı sunmaları beklenmektedir. Bu yaklaşım içerisinde, TEKEV Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KÖROĞLU ve Proje Koordinatörü, Eskişehir TEKEV İl Başkanı İsmail MEŞELİKAŞ, Türk Dünyası Ülkeleri ile etkili ilişkileri bulunan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul TÜRKEŞ’i ziyaret ederek, projenin sosyal ve ekonomik yönlerinin yer aldığı bir dosya sunuldu.

Genel Başkan Yardımcısı TÜRKEŞ, geçmişte Türk Dünyası Sanayi İşbirliğini geliştirmeye yönelik projenin geliştirildiğini, TEKEV tarafından geliştirilen Türk Dünyası Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Okulları projesinin Ülke sanayilerinin geliştirilmesine önemli katkı sağlayabileceğini vurguladı.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>