TEKNİK ÖĞRETMENLER TEKEV GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Teknik Eğitim Vakfı tarafından 27’ncisi düzenlenen geleneksek iftar yemeğinde;  Milletvekilleri, Müsteşarlar, Genel Müdürler, Üniversitelerden Dekan ve Akademisyen Hocalardan oluşan Teknik Öğretmenlerin katılımı ile Ankara Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi seğmenler salonunda gerçekleştirildi. Parti Temsilcilerinin ve Milletvekillerinin katılım sağlamayan diğer misafirlerin mesajları okundu.
TEKEV  Genel Başkanı Özkan AVCI yemekten sonra  katılımcılara evsahibi sıfatı ile bir konuşma yaptı. Genel Başkan AVCI konuşmasında, ülke olarak önemli bir süreçten geçildiğine vurgu yaptı. Bölgemizde ve komşu ülkelerde yaşanan olayları değerlendirdi. Kuzeyırak’taki Türkmenler, Gazze’de ki Müslümanlar ile Doğu Türkistan daki Müslümanların gördüğü zulmü telin etti.  Zulmedenleri insanlığa ve sağduyuya çağırdı.

Genel Başkan Özkan AVCI Mesleki ve Teknik Eğitimin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilgililerin dikkatini çekti. TEKEV in son dönem çalışamalarına yer veren AVCI, İş Sağlığı ve Güvenliği, Hayata Hazırlama Okulu (METİM), Afrika ve Ortadoğu Araştırmalar Merkezi, 3795 Sayılı Yasa ve Mühendislik Tamamlama Uygulamaları, Atanamayan Teknik Öğretmenler hakkında TEKEV in yaptığı çalışmaları aktardı.

Programın sonunda, TEKEV Kurucularından Prof. Dr Ramazan ÖZEN, Mesleki ve Teknik Öğretimin önemine vurgu yaptı. TEKEV in stratejilerinin önemli olduğunu, bütün kesimleri içine alan bir sistem üzere çalışmaların sürdürüldüğünü, toplumsal hoşgörü ve ülke bütünlüğünü merkeze alarak faaliyetlerde bulunduklarını kaydetti.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>