Yabancı Ülke Öğrencileri Konseyi ile TEKEV Genel Merkezi Kucaklaştı

Türkiye de Eğitim Görmekte olan yabancı öğrenciler tarafından oluşturulan; Yabancı Öğrenci Konseyince düzenlenen İftar Programına TEKEV Genel Merkez Yönetim Kurulunun Katılımı  ve Desteği ile Ankara Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde gerçekleştirildi.

Afrika ve Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya Bölgesinden Ülkemize Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi görmekte olan öğrenciler TEKEV in katkıları ile bir araya gelerek kucaklaştılar, proğramda sohbet edilerek, bir çok işbirliği esasları ele alındı.

Programa, Iğdır Milletvekili Sinan OĞAN, Başbakanlık Müşaviri Birol DOK, TRT den bürokratlar ve çok sayıda ilgili ülke temsilcileri katıldı. TEKEV Genel Başkanı Özkan AVCI, Genel Başkan Yardımcıları; Mustafa KÖROĞLU, İlhan KOCATÜRK ve TEKEV Afrika ve Ortadoğu Koordinatör Yardımcısı Engin YAĞCI katıldı.

Proğramda konuşma yapan Iğdır Milletvekili Sinan OĞAN, Ülkemize Misafir olarak gelen Öğrencilerin ülkemiz hakkıda oluşturdukları fikir ve yaklaşımların önemine değindi. Ülkemizde eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönenlerin ülkemizin gönüllü birer temsilcisi gibi olmalarına dikkat çekti.

Genel Başkan Özkan AVCI, TEKEV olarak Afrika, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya ülkelerinin Mesleki ve Teknik Eğitimleri hakkında araştırmalar yaptıklarını, önümüzdeki süreçte bu ülklerin yetkilileri ile bir çok başlık altında işbirliğinde bulunulacağını kaydetti. Öğrencilere TEKEV in sürekli olarak maddi ve manevi olarak katkılarının olacağını vurguladı.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>