MEB Müdür Görevlendirme Uygulaması Teknik Öğretmenleri Mağdur Etmiştir

TEKEV Genel Başkanı Özkan AVCI, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 Ağustos’ta uygulamaya konulan Yönetici Değerlendirme süreci hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı ve Türkiye Kamuoyuna;

15 Agustos 2014 günü uygulamaya konulan MEB Yönetici Görevlendirme uygulamasını ve yaşanılanları TEKEV Genel Merkezi olarak kaygı ile izlenmekte ve şahit olunanlara  anlam aranmaktadır.

Görev yaptıkları süre içerinde, hiç bir maddi ve manevi hesapları olmayan, Ülkesine ve Milletine görev yapmayı  ibadet sayan, inanç ve kararlılık abidesi Teknik Öğretmen Okul Müdürlerinin liyakat esası iddiası ile yeterli görülmediği ifade edilerek, toplu olarak görevlerine son verilmesi kamuoyumuzun derin vicdanını yaralamıştır.

Sayın MEB Bakanım, İlgili MEB Yöneticileri ve Türkiye Kamuoyu,

Bu süreçte , Mesleki ve Teknik Eğitim okul/kurum yöneticilerinden; uluslararası bir  çok projeyi başarıyla tamamlayanlar, Müdürlük yaptıkları birimlerde bir çok  Kalite Ödülleri alanlar, yönetici seminerlerinde Öğretim görevlisi olarak “Yöneticilik Dersi  Verenler”, bölgesinde ve ilinde Mesleki ve Teknik Eğitim paydaşları ile bütünleşmiş, MEB Bakanlığ’ının Örnek ve Pilot  çalışmalarını defalarca başarıyla yürütmüş ve sayılamayacak başarıların altında imzası bulunan okul Müdürlerinin görevlerine  malesef son verilmiştir.

Kendillerini sözde, iktidar yanlısı olarak lanse eden, bir takım mihraklardan alınan bilgiler ile hangi akıl ve mantık süzgecinden geçtiği bilinmeyen, tamamen “Hırs ve Sadece Ben” eksenli bir yaklaşım doğrultusunda, inançlarımıza yön veren Hak ve Hakikat çizgisinin üstü kara bir çizgi ile çizilmiş, kamuoyumuzun vicdanı yaralanmıştır. Acilen, bu uygulamaya son verilmesi, telafi edilmesi, gözden geçirilmesi, buna sebep olanların izlenmesi ve hakkaniyeten vazgeçilmemesi temel arzumuzdur.

Vakfımız bu süreçte, Üye ve Gönüllülerine destek olunması amacıyla,  ekte yer alan dilekçenin bilgi edinme hakkı kapsamında Mağdur Teknik Öğretmenler tarafından, İlçe MEM’lere müracaat edilmesini ve alınan sonuçlardan sonra idari yargı yoluna başvurulmasını, mağdur teknik öğretmenlerin mağduriyetini gidermek için Maddi ve Manevi katkı sunmayı kendisine ÖNEMLİ bir görev saymaktadır.

Özkan AVCI
TEKEV Genel Başkanı

İlce_Milli_Egitim_Mudurlugune_Dilekce

 
<<Önceki Haber Sonraki Haber>>