Buluyoruz, Eğitiyoruz ve İşe Yerleştiriyoruz

TEKEV ile ANKASİAD,  Nitelikli Teknik Eleman Yetiştirme Eğitimi Konusunda Protokol İmzaladı

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) ile Ankara Karadenizliler Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANKASİAD),  arasında, acil eylem planı çerçevesi başlatıldı.

Türkiye genelinde bir çok İl’de üyesi olan Teknik  Eğitim Vakfı (TEKEV), işyerlerinde çalışan elemanlara yönelik başlattığı eğitim faaliyetlerine Ankara Karadenizliler Sanayici ve İş Adamları Derneği ile yaptığı protokolle Sincan’a yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

ANKASİAD Başkanı Selahattin Sağlam, TEKEV Genel Başkanı Özkan Avcı, Başkan Yardımcıları Gökalp Akdoğan ve Mustafa Köroğlu’nun da hazır bulunduğu imza töreninde, Sincan’daki işyerlerinde çalışan personelin mesleki eğitim almaları sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşma yapan TEKEV, eğitim sonunda vereceği onaylı sertifika ile işyerlerindeki tehlikelerinde önünü kesmeyi amaçlıyor.

TEKEV Genel Başkanı Özkan Avcı, Türkiye genelinde her İl de üyelerinin bulunduğunu, Kayseri, Adana, Konya, Bursa ve Eskişehir’deki şubeleri ve diğer illerdeki temsilcilikleriyle kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda çalışanlara eğitim verdiklerini kaydetti. İşyerlerinde çalışanlara, yerinde mesleki eğitim vermenin artık kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Genel Başkan Özkan Avcı şunları söyledi:

“Sincan gelişmekte olan bir ilçe. Türkiye’deki 38 ilden büyük nüfusa sahip. 6 Organize Sanayi Bölgesi’ni de bünyesinde barındırıyor. Buralardaki işyerlerinde çalışanların büyük bölümü “Tehlikeli iş” kategorisinde yer alıyor. Yasa gereği, bunlara eğitim verilerek sertifika almaları zorunlu hale getirildi. İşveren artık. Çalışabilirlik sertifikası olmayanlar, kolay kolay iş bulamayacaklar. Biz ANKASİAD ile yaptığımız protokol ile, bu tür elemanların kolay iş bulmalarını sağlayacağız. Kısacası, mevcut çalışan personelin, gerektiğinde yerinde eğitilmesine yönelik proje başlattık. İşyerlerinde böyle bir olanak yoksa, belirlediğimiz işliklerde bu tür mesleki eğitimler vereceğiz. Hemen hemen her branşta eğitim verecek kadro ve birikime sahibiz.”

ANKASİAD Başkanı Selahattin Sağlam’da TEKEV gibi güçlü bir kadroya sahip eğitim kurumuyla protokol imzalamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Biz Sincan için var olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk. Zoru başaracağımızı her ortamda dile getirdi. Bundan sonra elemanları bulacağız, onlara mesleki eğitim vererek, iş olanağı sağlayacağız. Mesaimizin sınırı yok. İnsanları önce kendimize inandıracağız, sonra da iş bulmalarını sağlayacağız. Görevimiz zor, ancak imkansız değil. Bunu yapacak güç ve birikimimiz var” diye konuştu.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>