17. Genel Kurul Yapıldı.

Teknik Eğitim Vakfı 17’nci Genel Kurulu Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda 27 Eylül 2014 Cumartesi günü Akademisyenler, Okul Müdürleri, Sanayiciler ve Sivil Toplum Örgütleri Temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Divan Başkanlığı’nı TEKEV Kurucular Kurulu Üyesi Namık Kemal ÖĞÜTÇEN’in ve Katip Üyeliklere ise; Eskişehir TEKEV İl Başkanı İsmail MEŞELİKAŞ ve Fırat ÖNÇİN ‘in seçildi.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını Genel Başkan Özkan AVCI yaptı. Mesleki ve Teknik Eğitim’in Geçmişinin değerlendirilip geleceğinin şekillendirilmesi adına TEKEV in hedef ve stratejilerini paylaştı.

Kurucular Kurulu Başkanı Dr.Orhan UYSAL vakfın Teknik Öğretmenlerin bütünleşik hareket etmesinde geçmişten bu güne olan katkısını vurguladı. Teknik Öğretmenlerin katılımcı olmaları hakkında hassasiyet göstermelerinin gerekliliğinin altını çizdi.

Müteşebbiş Gelişim Vakfı Başkanı Nurettin KONAKLI, TEKEV ile İşletmeler üstü eğitim merkezi hakkında OSTİM yönetimi ve Sanayiciler ile METİM projesinin kararlılıkla uygulandığını ifade etti.

Teknik Öğretmen Remzi ÖZKAYA ise Teknik Öğretmenlerin birlik olarak çok önemli sorunlarının çözümü için irade göstermeleri gerektiğini vuruguladı. Endüstriyel Teknik Eğitimin Ülkemiz için önemli olduğunu açıkladı.

Kurucular Kurulu Üyesi Dr. Necmettin KARAKUŞ, Kişisel gelişim ve sosyal ilişkiler paydasında konuyu ele allarak, sosyal ilişkleri geliştirmenin önemini vurguladı.

Faaliyet Raporu Genel Başkan Yardımcısı Gökalp AKDOĞAN, Mali  Rapor Genel Muhasip İlhan KOCATÜRK, Denetleme Raporu Denetleme Kurulu Başkanı Raşit HİÇYILMAZ tarafından okundu, açıklandı ve oy birliği  ile ibbra edildi.

Yapılan Seçimler Sonucunda;

Özkan AVCI
Doç. Dr. Mustafa ÖZER
Mustafa KÖROĞLU
İlhan KOCATÜRK
Gökalp AKDOĞAN
Ensar KILIÇ
Hüseyin KÖKTAŞ
İlyas DOĞANÇAY
Kenan DEMİRTAŞ
Naciye BAYRAKÇI
Nihat ÖZOĞLU
Erdoğan ÖZDEMİR
Yrd. Doç. Dr. Tayfun FINDIK
İbrahim ERGÜN
Mehmet YAZAR
Mustafa ÇELİK
Adem KONAN

Genel Merkez Yönetim Kurulu’na seçilmişlerdir.

Erdoğan ÖZEN
Aydın TÜRKOĞLU
Cemal SÖYLER
Engin YAĞCI
İbrahim ÖZKAN
Nayil ESENKAYA

Denetleme Kuruluna Seçilmişlerdir.

Genel_Başkan_AVCI_Konuşması

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>