MEB MÜSTEŞAR YARDIMCISI MUSTAFA HİLMİ ÇOLAKOĞLU′NA NEZAKET ZİYARETİ

Teknik Eğitim Vakfı Genel Merkez Yönetim Kurulu Milli  Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU’na nezaket ziyaretinde bulundu. Genel Başkan Özkan AVCI, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KÖROĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat ÖZOĞLU, İbrahim ERGÜN, Kenan DEMİRTAŞ’tan oluşan TEKEV Yöneticileri Müsteşar Yardımcısı ÇOLAKOĞLU’na Mesleki ve Teknik Eğitimin güncel sorunları ve TEKEV’in çözüm önerilerini aktardı.

Genel Başkan AVCI, TEKEV’in; Ülkemizin Eğitim, Üretim ve Yönetim alanlarında bir  çok projelerinin bulunduğunu, güçlü bir ekonominin  ancak sürdürülebilir rekabetçi bir iş piyasasının oluşumuna bağlı olduğu, nitelikli bir  üretimin ancak nitelikli bir iş gücü ile gerçekleşebileceğini kaydetti. Nitelikli Teknik elemanların okul ve kurumlarımızdan yetişmekte güçlüklerle karşılaşıldığını vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim alanında paydaşları ile tabanına dikkat kesilerek çok ciddi ve geleceğe ait önemli adımları atması gerektiğini vurguladı.

MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU; Mesleki ve Teknik Eğitim alanında gerekli çalışmaları yapacaklarını, TEKEV in çalışmaları ve hedeflerini önemsediğini, süreç içinde zaman zaman çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmasının, TEKEV MEB işbirliğinin geliştirilmesinin, ülkemiz istihdam politikalarına katkı sunulmasının önemini vurguladı.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>