TEKEV CISCO AKADEMİ AĞ EĞİTİM VE DESTEK MERKEZİ OLDU

TEKNİK EĞİTİM VAKFI  CISCO AĞ EĞİTİM MERKEZİ VE AKADEMİ DESTEK MERKEZİ (NETWORKING ACADEMY – ACADEMY SUPPORT CENTER) OLDU

Internet ve Network dünyasının lider firması Cisco Systems’in, Türkiye’de Network alanında hızla büyüyen kalifiye eleman eksikliğini gidermek üzere başlattığı “Cisco Networking Akademisi Programı” na, Türkiye’de Teknik Eğitim’in gelişmesini sağlamak üzere vakfımız yerel akademi olarak katıldı. Cisco ile yaptığımız eğitim ortaklığı ile  Türkiye’de birçok saygın üniversite ve eğitim kurumlarında bulunan ağ akademisi programı artık Teknik Eğitim Vakfı bünyesinde de verilmeye başlanmıştır. Ayrıca Teknik Eğitim Vakfı diğer Network akademilere ‘de destek sağlayan bir Academy Support Center (ASC) olarak yakın zamanda Cisco bünyesinde hizmet verecektir.

16 yaşın üzerinde her yaştan katılımcıya yeni iş olanakları sağlayan bu program. Dünyanın en geniş ve seçkin eğitimlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.  İnternet alanındaki yetişmiş insan gücü açığını kapatmak ve öğrencilere yeni ekonomi ortamında iş olanağı sağlamak amacıyla 1997 yılında ABD’de başlatılan Cisco Networking Akademisi Programı, tüm dünyada büyük ilgi ile karşılanıyor.

Teknik Eğitim Vakfı Cisco Networking Academy olarak network alanında aşağıdaki müfredarlar da eğitim vermeye ve sonucunda başarılı olan öğrencilere dünyanın en saygın sertifikaları arasında bulunan Cisco’nun ilgili alandaki sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

Eğitim Programımızda Yer Alan Kurslar

IT Essential: PC Hardware and Software

CCNA Discovery 1 Networking For Home And Small Business

CCNA Discovery 2 Working At A Small-To-Medium Business or ISP

CCNA Discovery 3 Introducing Routing And Switching In The Enterprise

CCNA Discovery 4 Designing And Supporting Computer Networks

CCNA R&S Introduction To Networks

CCNA R&S Routing And Switching Essential

Introduction To The Internet Of Everything

Intrıduction To Cybersecurity

NDG Linux Essential

İlgili alanlarda donanımlı bilgisayar laboratuvarlarımızda Cisco tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz tarafından verilecek olan kurslarımız sonunda ise başarılı olan öğrencilerimiz Cisco Tarafından sertifikalandırılacaklardır.

Detaylı bilgi almak ve bulunduğunuz illerde kurs programlarına katılmak için aşağıdaki iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

 

Murat KARATAŞ

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni – Cisco Instructor

murat17karatas@yahoo.com

0 531 491 16 16

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>