ASO Teknik Koleji ile Geleceğin Teknik Eğitimine Teknik Öğretmen İmzası

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) yöneticileri; Genel Başkan Özkan AVCI, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa KÖROĞLU, Genel Başkan Danışmanı İbrahim KURT ile Ankara Sanayi Odası 1. OSB Teknik Kolejini ziyaret etti.

ASO Teknik Koleji Müdürü Mustafa DAŞÇI ve Müdür  Başyardımcısı Yaşar KANDEMİR in kabulünde gerçekleşen ziyaret,  mesleki ve teknik eğitimin geleceği ve sektörlerin bu günkü beklentileri değerlendirildi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin organize sanayinde yeniden yapılanarak, iş hayatına yeni bir  soluk ve heyecan getirmeyi amaçlandığı, istihdamı geliştirmeyi ve işsizlik rakamlarının azaltılmasına yönelik önemli bir projenin ülkemizde en iyi örneklerinden biri olan ASO Teknik Kolejinin kuruluş, işleyiş ve geleceği ele allındı.

Genel Başkan Özkan AVCI, TEKEV olarak istihdamı önceliklerine alan bir anlayışı benimsediklerini, istihdam ile mesleki eğitimin kalitesinin önemli bir belirleyici olarak gördüklerini vurguladı. ASO Teknik Kolejinin biriktirdiği deneyimlerin diğer Organize sanayi bölgelerine aktarılması gerektiğini, gelinen süreci önemsediklerini, bu modelin daha da  geliştirilmesi sürecine Vakıf olarak her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını kaydetti.

ASO Teknik Koleji Müdürü Mustafa DAŞÇI Mesleki Eğitime yeni bir soluk ve anlayışla hizmet ürettiklerini, Ankara sanayicisinin çok önemli katkılarının bir  eseri olduklarını, mutlu öğrenci ve eğitimcisi ile bütünleşmiş bir  anlayışı hayata geçirdiklerini kaydetti. Mustafa  DAŞÇI, bir çok OSB Teknik Kolejin kuruluşuna katkı sunmaya devam ettiklerini, gerek öğrenciler, gerekse teknik öğretmenlerin yenilikçi yaklaşımla mesleklerini benimseyerek ve heyecan duyarak icra ettiklerini vurguladı.

 

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>