SENEGAL Büyükelçiliğine Ekonomik ve Teknik İşbirliği  Projemizi Sunduk

Teknik Eğitim Vakfı Genel Başkanı Özkan AVCI  ve Denetleme Kurulu Üyesi Engin YAĞCI ile beraberindeki heyet ile Senegal Büyükelçisi Moustapha MBACKE’ yi makamında ziyaret ederek TEKEV trafından geliştirilen; Mesleki ve Teknik İşbirliği ile Ekonomik ve sosyal politikaları içeren ikili ülkeler arası bölgesel kalkınma temelinde Projelerin takdimi yapılarak, görüşş alışverişinde bulunuldu.

Ülkemiz ile Senegal Cumhuriyeti arasında yatırımcı ve iş adamlarının karşılıklı iş geliştirmesine zemin hazırlayan, Yetişkin iş gücünün geliştirilmesi ve teknik alt yapı için ihtiyaç analizi yapılmasını hedefleyen proje karşılıklı devlet ve özel sektörler ile TEKEV koordinasyonu zemininde kısa adı MESTEK olan Mükemeliyet merkezlerinin kurulumu ve işletiminin sağlanmasına dayanıyor.

TEKEV Genel başkanı Özkan AVCI, Hükümet programımızda yer alan ilkeler doğrultusunda, Dış İşleri Politikalarımız çerçevesinde, ülkemiz  sektör temsilcilerinin ve yatırımcılarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere Ekonomik ve sosyal politikaların geliştirilmesi için Senegal’de Mesleki ve Teknik  Mükemmeliyet Merkezi oluşturulmasının önemini vurguladı.

SENEGAL Büyükelçisi   Moustapha MBACKE ise Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesini önemsediklerini, projenin Türkiye Hükümeti ve resmi makamları tarafından da desteklenecek hale getirerek  hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. SENEGAL Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanlığı ile sunulan projeyi değerlendireceklerini, en kısa sürede SENEGAL ‘e Türk yatırımcıları beklediklerini, bu amaçla TEKEV tarafından organize edilecek olan faaliyetleri takdirle  karşıladıklarını belirti. Devlet  Başkanlarının 23 Nisan’da Türkiye’de olacağını, Çanakkale Zaferinin 100’ncü yılında birlikte olacaklarını, bu vesile ile İş Dünyası ile İstanbul’da bir toplantı yapacaklarını, bu toplantıya TEKEV yönetimini de beklediklerini kaydetti.

Görüşme tarafların iyi niyet ve karşılıklı memnuniyetlerini sunarak tamamlandı.

<<Önceki Haber Sonraki Haber>>