Etkinlik AdıÖNKUZU PROJE YARIŞMASI
Açıklama

ÖNKUZU PROJE YARIŞMASI
Lisans bitirme tezini projeye dönüştür ve hem projeni tanıt hem de bir adım önde mezun olma fırsatı yakala!

Proje formatını buradan indirebilirsiniz.

Uygulama esaslarını buradan indirebilirsiniz.

Önemli tarihler
Başvuru Başlangıcı: 01 Haziran 2021
Son Başvuru Kabulü: 30 Eylül 2021
Değerlendirme Sonucu İlanı: 31 Ekim 2021
Ödül ve Anma Töreni: 23 Kasım 2021

Kimler katılabilir
Türkiye genelinde Yükseköğretim Kurumlarında Fen-Mühendislik Bilimleri alanında öğrenim gören son sınıf Lisans öğrencileri bireysel olarak katılabilir.

Katılım şekli
onkuzu@gazi.edu.tr  adresine e-posta gönderilmesi yeterlidir.
Proje Formatı’na uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Değerlendirme kriterleri
1- İçerik ve Aktarım
2- Yenilikçi Niteliği
3- Yaygın Etkisi (Bilime, Teknolojiye ve Topluma katkısı)
4- Uygulanabilirliği

Ödüller
Birincilik: 5.000 TL
İkincilik: 3.000 TL
Üçüncülük: 2.000 TL
Teşvik: 1.000 TL (Dereceye giren 5 kişiye)

Düzenleme Kurulu
Prof. Dr. Duran Altıparmak (Düzenleme Kurulu Başkanı)
Erdoğan Özen (Teknik Eğitim Vakfı Başkanı)
Prof. Dr. Ömer Faruk Bay
Prof. Dr. Şevki Demirbaş
Prof. Dr. Seyhan Fırat (Türk Bilim Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı)
Prof. Dr. H. Serdar Yücesu (Otomotiv Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı)
Dr. Yusuf Kılınç (Önkuzu ve Şehitler Grubu Yöneticisi)
Tahir Deveci (Önkuzu ve Şehitler Grubu Yöneticisi)
Salih Çetin (Önkuzu ve Şehitler Grubu Danışma ve Araştırma Kurulu Temsilcisi)
Prof. Dr. Adem Kurt
Prof. Dr. Ulvi Şeker
Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Fındık (Türk Eğitim-Sen Ankara 7 nolu şube Başkanı)
Doç. Dr. Nihat Döngel
Doç. Dr. Fecir Duran
Doç. Dr. Gültekin Uzun
Dr. A. Onur Özdemir (Düzenleme Kurulu Sekreteri)

Tarihi01 Haziran 2021
Adresionkuzu@gazi.edu.tr
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıSEFERBERLİK
Açıklama Mesleki Teknik Eğitimin de birtakım etkinliklerle farkındalık oluşturulmak için Vakıf olarak 2020 yılını MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMDE SEFERBERLİK YILI olarak kabul edip, ilk iş olarak, bu seferberliğe gönül verecek arkadaşlarımızın iletişim formu doldurmasını istemiştik. Böyle bir seferberliğe ihtiyaç hissedildiği için de ilgi büyüktü. Ancak, MALESEF Mart 2020 de COVİT19 Salgını ile ara vermek zorunda kaldık. Ancak bu salgın bizim yapmaya çalıştığımız farkındalık etkinliğini öyle güzel yaptı ki, bütün dünya TÜRKİYE′DEKİ MESLEK LİSELERİNİ FARK ETTİ . Biz de farkettik ki, bu süreçte kahramanca salgına göğüs geren Meslek Liselerinin değerli öğretmenleri, bizim Ocak 2020 de başlattığımız bu seferberliğe gönül veren KAHRAMAN TEKNİK ÖĞRETMENLER′den başkası değildi. Hemen hepsi bu formu salgından önce doldurmuştu. Hiç yaşanmamış olmasını arzu ettiğimiz bu salgın bize, böyle zor günlerde nasıl kenetlenebildiğimizi de göstermiş oldu. Salgın dayanışması ile oluşan bu SİNERJİYİ hiç kaybetmeden, ilan ettiğimiz seferberlikte yapılması planlanan bütün faaliyetleri kaldığı yerden oluşturulmaya devam edeceğiz. Bu seferberlikte bize destek veren bütün gönüldaşlarımıza açık olan bu iletişim formunu doldurarak, yaptığımız, yapacağımız etkinliklerden haberdar olabilir, destek verebilir ve geliştirmek için akıl birliği oluşturabiliriz. Bu birliğe çok ihtiyacımız var. Birlikte daha güçlü olacağız. Bu bağlamda, üyelerimizin, temsilcilerimizin ve tüm Teknik Eğitim gönüllüleri olarak, başta sosyal medya olmak üzere paylaşımlar yaparak, bu seferberliğe katkı sunabilirler. Lütfen ekte belirtilen Google formunu doldurarak, sizde iletişim ağımıza katılın. Bu sayfanın linkini de paylaşarak daha fazla katılım sağlamamıza vesile olun. Bu etkinlik bilgi güvenliği açısından TEKEV sorumluluğundadır. Rezervasyon kutusundaki Linki tıklayabilirsiniz.
Tarihi15.01.2020
AdresiBÜTÜN VATAN
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıGAZİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BÖLÜNEMEZ
AçıklamaDeğerli arkadaşlar, Gazi′nin emaneti, Gazi Üniversitesi Rektörlüğünün kararı ile Teknoloi fakültesi binalarının boşaltılmak istenmesine karşı olduğumuzu bildirmek için 07.Ekim.2019 günü saat:11.00′de GÜ Teknoloji Fakültesi B blok önünde bulunacağımızı bilgilerinize sunar, sizin de katılımınızı beklerim. Ayrıca gelmek isteyen Teknik Öğretmen arkadaşlarımızı da getirirseniz, mezunlar olarak kalabalık bir grup olmuşturmuş oluruz. Bildiğiniz gibi, TEF dekanı ve yöneticileri bu durumu protesto etmek amacıyla görevlerinden istifa ettiler.
Tarihi7.10.2019
AdresiGÜTEF B BLOK
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik Adı2019 İFTAR PROGRAMI
Açıklama2019 yılının VAKIF YILI olması münasebeti ile, geleneksel olarak düzenlenen iftar programımızın, daha anlamlı olacağını düşünüyoruz. Vakfımızın geleneksel iftar programı 24.Mayıs.2019 Cuma günü saat:20:11′de ″Lezzetim Kebap Salonu Ziyabey Caddesi 71/A Balgat-Ankara Hayırlı Ramazanlar olsun, Allah tekrarına kavuştursun.
Tarihi24 Mayıs 2019 Cuma
Adresi
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıANALARIN HAKKI ÖDENMEZ
Açıklama
Tarihi12.05.2019
Adresi
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik Adı3D Tasarım ve Üretim Kursu
AçıklamaTEKEV’in Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile birlikte düzenlemiş olduğu ve yoğun ilgi gören 3 boyutlu modelleme ve Üretim kursunun 2′ncisi 20 ve 21 Nisan 2019, saat 09.00′da başlıyor. 24 kursiyerin katılacağı bu ikinci eğitime, üniversitenin, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerin katılacaktır. Öğrencilerin, ücretsiz olarak faydalanacağı eğitimde, ayrıca TEKEV’in faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve Vakıf geleneğinin gelecek nesillere aktarılması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda öğrenciler ve Mesleki Teknik Eğitim camiasında bulunan tüm gençler http://tekev.org.tr/tekevliol_gencuye.php adresinden GENÇ TEKEV ÜYELİĞİ başlatabilirler
Tarihi20 Nisan 2019
AdresiGazi Üni. Teknoloi Fak.
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıTekev Yönetim Kurulu Olağan Aylık Toplantısı
Açıklama
Tarihi24.02.2019
AdresiTekev Genel Merkez
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıTekev Yönetim Kurulu Olağan Aylık Toplantısı
AçıklamaToplantıda vakfımız Adana Şubesinden gelen yazılar, Vakıflar Bölge Müdürlüğünün Bildirimleri, Stratejik Planın son şekli, gelir-gider durumu, üye kayıtları, ikinci 3 aylık çalışma rapor hazırlıkları (denetleme/kurucular kuruluna sunulması gereken), teknik öğretmen gazetesi, yürütülen faaliyetler gözden geçirilmesi, önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmalar ile ilgili planlamaların yapılması.
Tarihi14 Nisan 2019
AdresiTekev Genel Merkez Adresi
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın
Etkinlik AdıASIRLIK BULUŞMA
AçıklamaTeknik Eğitim Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Orhan Uysal beyin koordinesinde bir grup değerli hocalarımız kahvaltılı toplantıda biraya gelerek hasbıhal ettiler. 05/05/2019 Pazar günü Gölbaşı-Patalya Otel
Tarihi05.05.2019
AdresiPAtara Otel Gölbaşı
Foto Galeri Tıklayın
Video Galeri Tıklayın